W Formie z Kontem

wformiezkontem.pl - Katalog stron internetowych, artykuły sponsorowane, SEO

Atrakcje na weekend w Gdańsku – propozycje na luty 2023

Atrakcje na weekend w Gdańsku

Spis treści

Atrakcje na weekend w Gdańsku do zobaczenia w w dni!

Gdańsk to niezwykłe miasto, w którym na każdym kroku czeka na turystów coś ciekawego – spektakularne zabytki, niezwykłe zakątki, nietypowe imprezy, malownicze widoki. Nie ma tu chwili na nudę. Weekend w Gdańsku oferuje moc atrakcji.

Interesują Cię niezapomniane atrakcje Gdańska? Interaktywne Muzeum Złudzeń optycznych i iluzji w Gdańsku to świetna propozycja, żeby ciekawie spędzić czas. W Muzeum DeJa Vu świetnie bawią się nie tylko dzieci, ale również dorośli.

Oprócz Muzeum możesz również spędzić czas w innych polecanych miejscach

  1. Stare Miasto – to serce Gdańska, z wieloma zabytkowymi budynkami i ulicami, które warto zwiedzić. Warto odwiedzić Kościół Mariacki, Ratusz Głównego Miasta oraz Kamienice przy Długim Targu.
  2. Złota Brama – to jedno z najważniejszych zabytków Gdańska, które było kiedyś wejściem do miasta. Obecnie jest to popularne miejsce do zrobienia zdjęcia.
  3. Fontanna Neptuna – to piękna fontanna z 1633 roku, poświęcona rzymskiemu bogu mórz. Jest to jedno z najważniejszych zabytków Gdańska.
  4. Kościół św. Brygidy – to piękny kościół gotycki, który został wybudowany w XIV wieku. Wewnątrz znajdują się piękne freski i rzeźby.
  5. Muzeum Narodowe – to jedno z ważniejszych muzeów w Gdańsku, poświęcone historii miasta. Znajdują się tam eksponaty dotyczące historii Gdańska, od czasów starożytnych do współczesności.
  6. Stocznia Gdańska – to jedno z najważniejszych miejsc w historii Solidarności. Stocznia była miejscem strajków w 1980 roku, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce. Obecnie jest to muzeum poświęcone historii i dziedzictwu Solidarności.
  7. Muzeum II Wojny Światowej – to muzeum poświęcone historii II wojny światowej, znajdujące się w Gdańsku. Zawiera ono liczne eksponaty i filmy dotyczące wydarzeń związanych z wojną, a także historii miasta i jego roli w wojnie.
  8. Westerplatte – to miejsce, gdzie rozpoczęła się II Wojna Światowa

Atrakcje na weekend w Gdańsku w pobliżu Muzeum DeJa Vu

Lista Atrakcji

Kontakt z nami!

DeJa Vu Muzeum

➡ Gdańsk, Długie Ogrody 18

www.dejavumuzeum.pl

Instagram

#dejavumuseum #Gdańsk #muzeumiluzji #DejaVu #iluzjaoptyczna #lustra #sztuka #zabawa #iluzja #muzeumiluzjigdansk #poland #trojmiasto #visitgdansk #optyka #ilovegdn #bucketlist #danzig #museum #atrakcje #zwiedzanie #pokójluster #nauka #zwiedzajzdziećmi

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dodaj komentarz

Picture of wformiezkontem.pl

wformiezkontem.pl

Twój portal z artykułami branżowymi.

Najnowsze